kuk

kuk

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
kuk

kuk

Zdravý človek si želá milión vecí. Chorý iba jednu....

Kŕčové žily a unavené chodidlá
Zmiešajte 2-3 lyžičky drvených cibuľových šupiek s 2 lyžicami olivového oleja. Premiešajte a nechajte 10 dní odstáť. Získate vynikajúce emulziu na masáž nôh a unavených chodidiel. Emulziu jemne vmasírujte do problematických a unavených oblastí.
Masť na boľavé koleno
Na kus handry či vreckovku dajte masť. Najlepšie je bravčové. Stačí tenká vrstvička. Priložte na boľavé koleno. Ľahko oviažte obväzom a pridajte ešte ďalšiu vrstvu látky, - napríklad uteráka. Nechajte do rána pôsobiť.
Kŕče v nohách
Kŕčov v nohách vás zbaví jednoduchý cvik. Položte sa na chrbát a zdvihnite nohy hore, chodidlami k stropu. Chvíľočku v tejto pozícii vydržte a kŕč v niekoľkých sekundách povolí.
opúchajúce nohy
Uvarte šošovku, keď vám opúchajú nohy, a vodu z uvarenej šošovky vypite. Odvodňovacie účinky má tiež čaj z odvaru z ľubovníka, slivky, koreňa púpavy či obyčajné petržlenu.
Studené nohy.
Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou, je masáž válečkem. Jezděte
jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám
natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit.
Brambory na rozpraskaná chodidla
Zkuste brambory: obsahují bílkoviny, škrob, vlákninu, vitamin C a vitaminy skupiny B, draslík, hořčík, zinek a mangan. Teplá koupel se škrobovým mazem (z bramborové moučky) přinese úlevu unaveným, suchým
a rozpraskaným chodidlům.
Dvě lžíce bramborové moučky smíchejte
s menším množstvím teplé vody, aby vznikla lepivá hmota. Tu pak přidejte do mísy s vodou
a ponořte do ní chodidla na 10 minut.
Opakujte minimálně jednou za týden.
Kŕčové žily, zápal žíl

Ak vás mučí bolesť nôh, zapríčinená kŕčovými alebo zapálenými žilami, vyskúšajte toto: Tenké plátky nesolenej slaniny poukladajte na miesta s navretými žilami a jemne previažte obväzom. Nechajte pôsobiť celú noc. Ráno bolesť nielenže ustúpi, ale sa aj kŕčové žily objemovo zmenšia.
Ostrohy na päte

100 gramov bravčovej masti roztavíme na panvici do tepla (nie horúca). Pridáme jedno surové vajce, poriadne rozmiešame a pridáme deci octu a polievkovú lyžicu medu. Opäť miešame a necháme odstáť dva dni. Po dvoch dňoch opäť dôkladne premiešame. Nohy umyjeme v horúcom kúpeli, ostrohy a miesto v ich okolí natrieme pripravenou masťou, prikryjeme plátkom slaniny a slaninu kusom potravinárskej fólie. Natiahneme staré ponožky a necháme pôsobiť celú noc. Po týždni takéhoto používania ostrohy zmiznú
Bolesti kolena

Plátky slaniny namočíme na deň do alkoholu či francovky, položíme na boľavé miesto, prikryjeme listom lopúcha obyčajného a previažeme obväzom. Takto sa vyspíme počas noci. Ak je ráno lopúch čiernej či tmavej farby, znamená to, že „vyťahal chorobu“. Ak nie je, skúste kúru zopakovať. Útlm bolesti vám prezradí, či bola liečba lopúchom a slaninou úspešná.
Na tvrdé a popraskané päty

Prekrojíme citrón po dĺžke a vydlabeme dužinu. Vzniknú nám dve sedielka, ktoré obopnú pätu. Sedielka vystelieme tenkými plátkami slaniny, pritlačíme na päty a na vrch obujeme staré ponožky. Tiež používame v noci počas spánku. Ak sú päty popraskané, postupujeme rovnako, no ešte predtým sa snažíme do prasklín dostať bravčovú masť.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one