kuk

kuk

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
kuk

kuk

Zdravý človek si želá milión vecí. Chorý iba jednu....

proti bolesti
Bolí vás klouby ?
Priložte si kapustové listy na tieto miesta a sledujte čo sa stane
Bolia vás kĺby? Vyskúšajte účinné kapustové zábaly............
Kapustové listy sa považujú za akúsi biologickú obdobu magnetu, pretože dokážu vyťahovať z tela rôzne choroby.

Sú preto nielen výbornou a zdravou potravinou na prípravu jedál, ale aj účinným prostriedkom na liečbu viacerých zdravotných problémov.

Účinky kapusty na ľudský organizmus sú všeobecne známe. To, že sa aj kapustné listy dajú používať ako obklady, poznali už naše babičky.

Kapustné zábaly sú vhodné pri poruchách prekrvenia, na ťažko sa hojace zápaly, vredy, na reumatické ochorenia, najmä ťažkosti s kĺbmi, aj pri bolestiach bedrovej chrbtice.
kapusta srelkaa.jpg
Čo dokážu vyliečiť obklady z kapustových listov
Skúsenosti ľudového liečiteľstva hovoria, že kapustové listy môžete aplikovať pri výskyte nasledovných ochorení.

Choroby štítnej žľazy
Štítna žľaza je nesmierne dôležitá, pretože produkuje hormóny potrebné pre rast, adekvátny metabolizmus, správnu činnosť orgánov a trávenia.
Ak chcete vyliečiť svoju štítnu žľazu a obnoviť jej riadne fungovanie, priložte si počas noci kapustové listy na krk a hrdlo, čiže na miesta, kde sa nachádza.Listy upevnite nejakou gumičkou alebo obväzom. Ráno ich potom môžete z hrdla dať dole. Opakuje to každú noc, až do zlepšenia príznakov.

Bolesti hlavy
Keď vás sužujú neznesiteľné bolesti hlavy, možno máte nejaké problémy s očami. Príčinou môže byť aj únava vyčerpanie alebo nadmerný stres.
Upevnite si preto kapustové listy na spánky a na hornú časť hlavy. Upevnite ich pomocou nejakej čiapky, či už klasickej zimnej alebo čiapkou do sprchy.Do rána by malo byť po bolestiach. V prípade, že trpíte migrénami, robte to pravidelnejšie.


Bolesti brucha, kĺbov,nôh či chrbta

Podobne, ako v predošlých príkladoch, kapustové listy pomôžu aj pri akýchkoľvek iných typoch bolestí, či už ide o bolesti brucha, chrbta či nôh.
Jednoducho si večer na postihnuté partie tela priložte zopár listov z kapusty, pripevnite ich gumičkou, prípadne ich vložte do ponožiek či pančúch a nechajte pôsobiť do rána.
Kúra by mala účinkovať už po prvom použití. Ak sú však bolesti chronického charakteru, potrebné bude dlhodobejšie aplikovanie kapustových zábalov.
Na bolesti chrbta alebo kĺbov je veľmi účinný tiež kapustový zábal - z hlávky bielej kapusty stačí odlúpnuť dva tri listy, dôkladne umyť pod tečúcou vodou a napr valčekom alebo iným vhodným predmetom rozrušiť ich bunkovú štruktúru, aby tzv pustili šťavu. Takto spracované listy sa priloží na boľavé miesto zabalia igelitom a stiahnu elastickým obväzom.
Zlaté rozinky v ginu
Nepříjemná bolest, otoky, snížená pohyblivost. Artróza bohužel už dávno netrápí jen ty starší. Problémy s klouby trpí děti i mladí lidé. My však známe zaručený "babský" recept, který pomáhá všem. Přesvědčte se sami !

Odborníci vědí vše o glukosaminu, chondroitinu, kyselině hyaluronové, MSM (sloučenina síry) a jejich působení na bolesti kloubů. Existuje však desetiletími osvědčený recept, jehož blahodárné léčivé účinky ani oni vysvětlit nedokáží.
A tím jsou rozinky v ginu.
Ač to může znít neuvěřitelně, tahle "dobrůtka" vážně funguje. Možná je to antioxidanty v hroznech, možná ginem, vyráběným z jalovce. Byliny, které působí protizánětlivě. Nebo sírou, která se při zpracování zlatých rozinek používá. Jedno je ale jisté. Klouby vás prý zaručeně přestanou bolet.

Jak na to:

1. Kupte si větší sáček zlatých rozinek. ( Pozor : Nepoužívejte klasické tmavé rozinky ! )
2. Nasypte je do větší mělké nádoby, přelijte ginem tak, aby hladina byla asi centimetr nad povrchem rozinek.
3. Nádobu překryjte papírovým ubrouskem nebo čistým plátýnkem, aby se mohl alkohol volně vypařovat. Nechte dva týdny ležet.
4. Pak rozinky uzavřete do čisté sklenice a uložte do chladu a tmy.
5. Pravidelně užívejte 9 - 10 kuliček denně.
Opuchy a rany
Už naše staré mamy vedeli, že menšie opuchy a hnisavé ranky sa výborne hojí pomocou cibuľových šupiek. Stačí tieto miesta dôkladne vyčistiť a potom na ne prikladať cibuľové šupky, ktoré sme predtým namočili v horúcej vode. Cibuľová šupka má silné a.n.t.i.b.a.k.t.e.r.i.á.l.n.í účinky.
LEKÁRI o tom mlčia! Strieborný mostík je aplikovaný na všetky postihnuté oblasti, po ktorej sa bolesť zmizne. To je aké čudo?
Jedná sa o tzv strieborný mostík a prikladá sa na všetky postihnuté miesta, po ktorej bolesť zmizne. Je to zázrak. Poviem vám, ako sa robí tento mostík. Je potrebné vziať kus širokej náplaste a na ňu nalepiť pásik fólie (alobalu) širokej 1 cm vodorovne a 1,5 cm zvisle, pričom 1 cm hornej a spodnej časti náplaste nechať voľnú náplasť, a vľavo a vpravo po 1,5 cm.
Je to preto, aby sa náplasť mohla nalepiť na telo tak , že pásky fólie sú vždy zvisle.
Kúpila som v lekárni široký zvitok lepiacej pásky (10 cm na šírku a 10 metrov na dĺžku), odrezala som 15 cm, narezala som prúžky pečiacej folie (alobalu), nalepila na náplasť, ako je popísané vyššie, a prilepila na postihnuté miesto.
Do rána bola bolesť preč, ale chodila som som s nálepkou ešte ďalšie dva dni. Viac sa bolesť neobjavila, ale nevedela som, čo bolo príčinou.
Môj dedko si lieči fóliou srdce, hovorí, že mu to pomáha. Prilepil si "mostík" v oblasti srdca – a všetko v poriadku. Keď ho rozbolela hlava, tiež použil na pomoc fóliu..
Raz v noci som sa prebudila so silnou ostrou bolesťou v palci na nohe. Bez zjavného dôvodu. Nikdy som nebola chorá, a zrazu taká divoká bolesť. Niekde som čítala, že je to „dna“ a že bolesť je veľmi ťažko odstrániť. Ako ste si mohli myslieť, samozrejme , že som aplikovala fóliu. Omotala som si palec fóliu, upevnila bandážou a pripravila som sa trpieť po zvyšok noci, pretože pri takej bolesti nie je možné spať. Ale netrpela som, pretože za 15 minút bolesť ustúpila a ja som spala dobre. Palec nebolel.
Moja známa s pomocou fólie trvale krotí svoju pečeň, v ktorej sa jej objavuje zápal, keď robí chyby v stravovaní. Dobrý ľudový liek
Ukazuje sa, že, fólia je vhodná nielen na pečenie v rúre, ale aj lieči! Ak máte obavy z bolesti chrbta alebo bolesti ľadviny. Alebo vás bolí ostroha v päte, tak, že nemôžete urobiť ani krok, Máte také problémy? Ak áno, vezmite fóliu a lesklým povrch priložte k boľavému miestu. K vášmu prekvapenie a radosti, bolesť po nejakej dobe prejde.
Fígeľ je v tom, že bioprúdy, vysielané naším telom na biologicky aktívne body sa odrazia a vrátia sa späť do meridiánu, odkiaľ vyšli. Jedná sa o veľmi priaznivý vplyv na postihnutý orgán, s ktorým je spojený meridián.
Takýmto ľahkým spôsobom možno odstrániť problémy, odstrániť bolesti, ktoré sa vám objavili. Takému efektu sa poddajú aj keloidné jazvy, ktoré zostanú po operáciách v mieste chirurgického rezu.
Kúpte si fóliu a liečte sa, ak nie seba, potom poraďte priateľom , ktorý majú problém. Ľudia budú vďační.
Ponáhľajte sa zdieľať cennú radu so svojimi priateľmi!
Ochorenie obličiek a močového mechúra
Cibuľa - ako taká - bola oddávna používaná na liečenie problémov s obličkami a močovým mechúrom. Môžu za to najmä jej m.o.č.o.p.u.d.n.é a a.n.t.i.b.a.k.t.e.r.i.á.l.n.í účinky. Vedeli ste však, že pri liečbe vám pomôže aj cibuľová šupka? Účinný je vývar z cibuľových šupiek, ktorý pripravíme tak, že šupky rozdrobíme a cca 20 min. Vyvarujete. Z vývaru užívame 1 lyžicu cca 3x denne.
Thuja na bolesť chrbtice a kĺbov 4 mladé výhonky vetvičky thuja, 1 lyžica rasce, 3 strúčiky cesnaku do 1, 5l. vody, variť 10 minút, nechať schladiť, scediť a zmiešať so 1 / 4l. slivovice. Natierať denne pri bolestiach.

Tonik (minerálka) na svalové kŕče Pohárik toniku pred spaním uľaví pred nočnými kŕčmi.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one