kuk

kuk

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
kuk

kuk

Zdravý človek si želá milión vecí. Chorý iba jednu....

Púpava - KRÁĽOVNÁ jarnej záhrade
Silnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem
stiahnuť (2).jpg
Ako malá som si veľmi rada robila púpavové venčeky, pretože má najobľúbenejšie rozprávková postavička bola "víla Amálka".
Tiež som si s púpava hrávala ako s bábikami, kvety boli krásne šaty az druhej strany natrhaný stonka urobil dlhé vlnité vlasy. Takto som sa do svojich hier s kvetinami norila na mnoho hodín.
Dnes sa na každý púpavový kvet pozerám s nehou, úctou a plným uvedomením si obrovské hodnoty takého malého a krehkého stvorenia.
Púpava nám zhmotňuje prvé jarné regenerujúce "slnečné lúče" a túto dokonalú životodarnú energiu uchováva v celom svojom telíčku. Všetky časti púpavy sú nesmiernymi (vesmírnymi) dary a majú obrovskú liečivú schopnosť, ale iba v jej prirodzenom, živom stave.
Po odtrhnutí listu alebo kvetu životodarná energia rýchlo odchádza a preto je dôležité túto časť skonzumovať čo nejrychleji- najlepšie strčiť do pusy a zjesť. Alebo ju rozmixovať do smoothies alebo odšťaviť s ďalšou zeleninou či ovocím. Môže sa tiež stať súčasťou šalátu, ale natrhala by som listy a kvety tesne pred servírovaním.
stiahnuť (1).jpg
Púpava je v skutočnosti dokonalá v každom smere. Navrchu elegantná a jemná, naspodku vytrvalá, silná a trpezlivá. Svojimi húževnatými korene dosiahne pre hlboko uložené živiny, ktoré uloží vo svojom tele a na jeseň, po uhynutí vrchné časti, tieto živiny pohnojí našu záhradu. Teda ak svoju záhradku pred zimou nedezinfikujú podľa populárnych návodov - vyplieť, zhrabať a vyhodiť. Alebo ešte lepšie chemicky odburiniť.

Počas sezóny sú medonosné kvety potravou pre najrôznejšie hmyz.
A tento "žltý kvet" je jeden z najbohatších zdrojov lecitínu na svete. Je to kompletný potravina so všetkými ôsmimi esenciálnymi aminokyselinami, ktoré tvoria bielkoviny, silne čistí krv, pečeň, rozpúšťa obličkové kamene, pomáhajú pri akné, cholesterolu, zabraňujú rakovine, znižujú cukrovku.
images.jpg
Púpava je antioxidant a lieči rakovinu
Vedci nedávno zistili, že púpava potláča rast a invazívne správanie niekoľkých druhov rakovín a zároveň potvrdili efektivitu púpavy na pečeň a žlčník.
Táto bylinka tiež odstraňuje silné zápaly v pečeni.
Čaj z listov púpavy znížil rakovinové bunky prsníka, čaj z koreňa ale nie. Podobne to fungovalo aj u rakoviny prostaty.
Jak připravit pampeliškový čaj
Pampeliškový čaj se připravuje obyčejně ze sušeného pomletého kořenu. Použít můžete i na jemno nakrájený čerstvý kořen.
Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořenu (podle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dl vroucí vody a nechte vyluhovat přibližně 15 minut.
Čaj pijte 2 až 3 krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců
Čaj z koreňa púpavy zabil bunky leukémie pomocou procesu, kedy sa leukémia sformovala do kožného chrasty, ktorý odpadol. Púpava mala tiež silný vplyv na melanóm, odolávajúce chemickej liečbe.
ČO púpavy OBSAHUJE A NA ČO JU POUŽIŤ
Obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, obzvlášť draslíka a manganu- ďalej inulín, horčiny, steroly, cholín, aminokyseliny (základné kamene pre bielkoviny), triesloviny, živice, stopy silíc, kaučuk, v mladých listoch je veľa vitamínu C, karotenoidy a fytolátky.
Čerstvá šťava z púpavy alebo skonzumované za čerstva odtrhnutá:
stiahnuť.jpg
images (1).jpg
-stimuluje tok žlče z pečene do žlčníka, pomáha odstraňovať pečeňové tuk
-je močopudná
Čistí krv, prečisťuje celé telo
- Aktivuje obličky, odstraňuje "kamene z močového ústrojenstva"
- Pomáha pri rôznych pečeňových chorobách (napr. Prekrvenie alebo vodnateľnosť pečene), poruchách zažívania
- Znižuje hladinu cholesterolu

- Lieči chudokrvnosť a hypovitaminózu

-Pomáha pri únave, celkovej vyčerpanosti

-léčí hypoglykémiu, zápchu,

Znižuje vysoký krvný tlak

- Lieči degradáciu kostí a chrupaviek, reumatizmus

-zvyšuje odolnosť organizmu

-Pomáha pri zápche

-ich horká chuť vyháňa parazity


ŠŤAVA Z púpavy sa používala na odstránenie pieh a žltých škvŕn, mliekom sa liečili zápaly očí.

Ďalej sa zvonka používa proti akné, furunkulóze, obklady z púpavy pomáhajú na hemeroidy.

Zaraďte púpavu každý deň do svojho jedálnička.

To najvýživnejšia jedlo vám zadarmo rastie priamo pred očami.
Čaj s pampelišky působí na rakovinné buňky tak silně, že už po dvou dnech se začínají rozpadat. Zároveň nemá žádné škodlivé účinky na zdravé buňky.
Tato rostlina je i navzdory svému širokému medicínskému využití často zanedbávána.
Jediné, co pro její získání musíte udělat, je nasbírat ji na čistých místech, které neleží příliš blízko cesty.
Naše babičky dělaly s pampeliškových květů sirup, protože věděli, že má mnohé léčivé účinky. Co ale nevěděly, bylo, že pampeliškový kořen dokáže pomoci i pacientům s rakovinou.
Zázračný pampeliškový čaj
Výzkum uskutečněný na kanadské Universitě ve Winsdoru dal naději i onkologickým pacientům. Zjistil, že kořen pampelišky efektivně zabíjí rakovinné buňky a zároveň nemá žádné vedlejší účinky.
Čaj z pampelišky má poměrně rychlý účinek. Už v průběhu 48 hodin po užití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk.
Odhaduje se, že pravidelná dlouhodobá kůra kořenem pampelišky umí odstranit většinu nádorů. Kvůli těmto neočekávaným výsledkům, byly vědeckému týmu přiděleny další prostředky na pokračování výzkumu.
John di Carlo, 72letý onkologický pacient, podstoupil intenzivní léčbu agresivní chemoterapií. Po jejím neúspěchu ho lékaři poslali domů umřít v okruhu svých nejbližších.
Jako poslední možnost se rozhodl pro léčbu pomocí čaje z pampeliškového kořenu. Jen o 4 měsíce později byl tento muž v remisi (ústupu rakoviny).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one