kuk

kuk

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
kuk

kuk

Zdravý človek si želá milión vecí. Chorý iba jednu....

jj.jpg
JABKO+Hruška
j.jpg
JABLKO
: Jablka téměř neobsahují bílkoviny, mají však vysoký obsah vody, málo sacharidů. Mimořádně jsou bohatá na vitamíny a stopové prvky. Jablka mají vysoký obsah draslíku. Jablko obsahuje až 30% vlákniny.
. Regenerují a očišťují organizmus, snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Jsou účinná při bolestech hlavy a závratích. Pomáhají proti průjmu i zácpě.
jjj.jpg
Proti průjmu pomáhají sladká jablka, při zácpě zase kyselá, která povzbuzují činnost střev. Jsou osvědčeným prostředkem při těžkostech s klouby. Podporují odolnost proti chorobám. Jablka působí jako vynikající omlazovací kúra. Ze slupky a dužiny, které chrání jaderník, se v lidském organizmu uvolňují látky s léčivým i preventivním účinkem.
Odvar z jabloňových květů má uklidňující účinky a zmírňuje záchvaty kašle. Při chřipce a kašli se osvědčilo pití šťávy z jablek. Jemně nastrouhané jablko i se slupkou konzumované večer váže ve střevech toxické látky.
Množství: Víceré výzkumy potvrdily, že konzumace jednoho jablka ráno a večer výborně regeneruje a očišťuje organizmus.
Jablečné slupky na nervy Čaj z jablečných slupek uklidňuje nervy
Jablečný ocet na kuří oka
Opakované lázně nohou v jablečném octu.

Jablka na snížení cholesterolu
Dobře pomáhá jablko. Pektin, který je v něm obsažený, umožňuje žlučovým kyselinám, které se tvoří v játrech z cholesterolu, aby se více vylučovaly. Nejúčinnější je čtyřdenní kúra, když každý den sníme půl kilogramu jablek nastrouhaných i se slupkou.

Jablko a ořechy na snížení cholesterolu
Na snížení cholesterolu je výborné sníst denně alespoň jedno jablko a pár vlašských ořechů.

Jablko na spaní
Údajně pomáhá, když si na noční stolek položíte nakrájené jablko. Tato praktika by měla být účinná stejně tak jako mléko s medem. Vůně jablka má zklidňující účinky
a navozuje ospalost.

Jablko na střevní chřipku
Nastrouhat nadrobno jablko a po lžičkách sníst.
Horečku srazí nastrouhané jablko Může ji zrazit nastrouhané jablko spolu s bylinnými čaji
Jablečná maska:
Nastrouhané jablko smíchejte s tekutým medem. Nechte 20 min působit.
Smyjte vlažnou vodou

Jablka pro krásnější pleť
Nastrouháme 2 jablka, přidáme trochu šťávy
z citronu a naneseme na obličej,
po 10 minutách opláchneme.
HRUŠKA
: Obsahují mimo vitamínů hlavně vápník, fosfor a lehce stravitelné cukry. Mají antibakteriální, močopudný a posilující účinek, hlavně v kombinaci s ovesnými vločkami.
jjjj.jpg
Plody nebo šťáva se používají v lidovém léčitelství při obezitě, močových kamenech, vysokém krevním tlaku. Vařené a pečené se používají proti kašli a na záduchu, odvar ze sušených hrušek proti průjmům. Hrušky pročišťují střeva, odstraňují zácpu a jiné poruchy trávení. Některé odrůdy obsahují v dužině drobná zrníčka, která lidem s citlivými střevy a poruchami žlučníku, pokud je jedí syrové, způsobují těžkosti. Plané hrušky mají léčivější účinky, než hrušky ušlechtilé.
Množství: Když občas sníme hrušku, pozitivně si tím stimulujeme lepší náladu.
j.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one