kuk

kuk

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
kuk

kuk

Zdravý človek si želá milión vecí. Chorý iba jednu....

6 důvodů, proč jíst cibuli. Stojí za slzy i zápach!

image001.jpg
Recept ruského doktora: Čo sa stane, ak si pred spaním priložíte na krk cibuľu
Je dobre známym faktom, že cibuľa čistí pokožku, zabíja mikróby a baktérie a jej kyselina fosforečná v krvi robí priam zázraky.

Slávny lekár z Petrohradu Dr. Igor Knjazkin tvrdí, že cibuľa hrá hlavnú úlohu aj pri liečbe jedného závažného a v dnešnej dobe veľmi rozšíreného ochorenia.
Vplyv cibule na štítnu žľazu
Účinné látky z cibule dokážu prenikať cez pokožku.

Ak sa aplikujú na pokožku krku v blízkosti štítnej žľazy, preniknú priamo do štítnej žľazy a pozitívne tak ovplyvnia jej činnosť.

Za tento účinok vďačí cibuľa hlavne svojim protizápalovým látkam, ktoré naprávajú zníženú funkciu štítnej žľazy.

Okrem nich, svoju úlohu zohrávajú aj silné antioxidaty. Tie posilňujú imunitný systém a nepriamo tak prispievajú k jej optimalizácii.

Keď sa totiž posilní imunitný systém, automaticky sa tým napravia aj disfunkcie štítnej žľazy, ktorá začne produkovať správne množstvo hormónov.

Názor Dr. Oz na cibuľu
Ďalším lekárom, ktorý propaguje cibuľu ako liek na štítnu žľazu, je mediálne známy americký lekár Dr. Oz.

Ten tvrdí, že kaempferol, prirodzene sa vyskytujúca látka v cibuli, dokáže doslova naštartovať produkciu hormónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Tieto malé jadierka zďaleka prekonávajú pri rakovine každú chemoterapiu
Cibuľa je teda vhodná pri jej zníženej, nie zvýšenej funkcii štítnej žľazy.
Ako aplikovať cibuľu na krk
Ruský lekár Knjazkin odporúča prerezať červenú cibuľu na polovicu tak, aby ste z nej získali šťavu.

Následne ľahkými krúživými pohybmi pár minút s ňou masírujte krk na miestach v blízkosti štítnej žľazy.

Bude to síce trocha cítiť po cibuli, no do rána by to malo kompletne vyprchať. Miesto si potom ráno ešte pre istotu umyte mydlom a vodou.

Nemusíte sa teda báť, že by ste pred ľuďmi smrdeli za cibuľou.

A aj keby náhodou trocha áno, vaša štítna žľaza sa vám za vašu obetu určite poďakuje.
image006.jpg
Cibule s cukrem na zánět průdušek
Cibuli nakrájejte na kolečka, posypte moučkovým cukrem a nechte v chladu "vyplakat". Užívejte několikrát denně polévkovou lžíci šťávy. Můžete přidat i několik stroužků česneku.
Zelené výhonky jsou plné vitaminu A, takže je jezte co nejčastěji! Cibule v jakékoliv podobě pak působí antibakteriálně. Snižuje také riziko vytvoření žaludečních vředů. Když šťávu nebo jen rozkrojenou půlku cibule přiložíte na místo poštípané od hmyzu, zabráníte otoku i bolestivému pálení.
priloha (1).jpg
Čo je to vlastne cibuľa
Všetci vieme – je to plodina, ktorá nás rozplače a bez ktorej by sme si nevedeli predstaviť množstvo jedál. Z medicínskeho hľadiska patrí cibuľa medzi zázračné plodiny, ktoré by mali byť každodennou súčasťou našej stravy. Vedeli to už v starej Číne, kde cibuľu nazývali „čističom tela i duše“.
Dnes vieme, že hoci sa cibuľa skladá až z 89% z vody, jej pevné zložky sú hotovým herbárom zdravia. Patrí medzi silné prírodné antibiotiká. Obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E, K a má veľa bielkovín, cukrov, minerálnych látok (patrí sem najmä draslík, vápnik, fosfor, sodík, železo, síra, fluór). Najviac silice (nositeľ antibakteriálneho účinku cibule)obsahuje šalotka. V cibuli je i mnoho bioflavonoidov (najmä vo fialovej, hnedej, červenej a žltej – podstatne menej ich je čisto bielych odrodách) a zložky stimulujúce srdcovú činnosť. Flavonoidy pôsobia antioxidačne, znižujú krvný tlak, rozširujú cievy, pôsobia antioxidačne, podporujú účinok vitamínu C pri chorobách dýchacích ciest vrátane zápalu pľúc. Cibuľa obsahuje substancie, ktoré predchádzajú infarktu tak, že rozpúšťajú krvné zrazeniny – tromby. Celkovo sa dá povedať, že cibuľa udržuje srdce a cievy v dobrom stave a zaručuje im mladosť. Cibuľa má silné antibakteriálne účinky, zabraňuje infekciám, odbúrava pozostatky dusíka, podporuje krvný obeh aj činnosť obličiek, zabraňuje zhusteniu krvi, udržiava hladinu cholesterolu v prijateľných hodnotách, hydratuje unavenú a suchú pokožku, pomáha pri poruchách spánku, dovolí nám lepšie dýchať a to nielen cez deň. Ale tiež v noci, pre obsah fytoncídov zmierňuje poruchy trávenia, vyháňa baktérie z čreva a upokojuje nervy. Účinne látky cibule pomáhajú vykašliavaniu nahromadeného hlienu. Cibuľa obsahuje látky vyvolávajúce radosť (endorfíny) a reguluje produkciu stresových hormónov. Tieto fakty by vo vás mohli vyvolať dojem, že cibuľa je zázračná plodina. Nemýlite sa. Je.
Zázračné cibuľové ponožky
Je na večnú škodu, že dnes nám naše zdravotné minimum diktujú v mnohých prípadoch farmaceutické firmy, ktoré masívnymi reklamnými kampaňami útočia na naše obidve hemisféry a my pri každom zakašľaní radšej poslušne odcupkáme do najbližšej lekárne, aby sme minuli peniažky na niečo o čom vieme len toľko, že „ten chlap“ z reklamy už po pár kvapkách nekašľal... Pritom naše staré a prastaré mamy poznali lieky, ktoré nestáli veľa, nepredávali sa v lekárňach a dávala im ich príroda sama. Cibuľové ponožky medzi takéto ľudové liečivá patria. Prečo ponožky? Po tisícročia vieme, že ľudské chodidlo obsahuje reflexné body, spojené s vnútornými orgánmi nášho tela. Na stimuláciu týchto bodov sa najčastejšie využíva masáž, no v našom prípade bude na tieto body pôsobiť cibuľa. A to na všetky naraz. Ponožkový trik sa aj dnes považuje za jeden z najúčinnejších, ktorý preukázateľne dokáže zatočiť s neduhmi, akými sú chrípka a prechladnutie. No významne pôsobí aj na iné ochorenia a duševné stavy. Cibuľové ponožky majú totiž silný čistiaci efekt. Uvoľňujú hlien a spoľahlivo zmiernia bolesti. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že cez reflexné zóny na chodidlách môžu rozvinúť účinok na celé telo. A to dokáže máloktoré liečivo. Príprava cibuľových ponožiek vôbec nie je náročná, ani zložitá. Ani vám nezaberie veľa času. Ako na to? Rozkrájame nadrobno jednu veľkú cibuľu. Rozložíme ju na ľanovú alebo bavlnenú šatku (resp. na dve, ktoré môžeme nahradiť bavlnenými vreckovkami), roztlačíme ju a ohrejeme na obrátenej pokrievke hrnca, v ktorom sa varí voda. Pozor! Cibuľu nikdy neohrievame v mikrovlnnej rúre, lebo sa už po pár sekundách zničia významné vitamíny a liečivé zložky. Okrem toho potrebujeme, aby zahrievaním cibuľa nevyschla, preto je najideálnejší spomínaný hrniec a pokrievka hore dnom. Šatky si dajte na chodidlá tak, aby sa pokrájaná cibuľa dotýkala chodidiel. Natiahnite si hrubé ponožky cez nohy a udržujte ich v teple. Mali by ste ich mať po celú noc. Ráno si nohy umyte v teplej vode a dôkladne vysušte uterákom. Vtedy už určite pocítite, že sa cez noc stalo niečo zvláštne. Neveríte? Tak to vyskúšajte. Cibuľové ponožky naozaj fungujú a ich účinok je tisíckrát lepší, ako neustále
napchávanie sa antibiotikami.

Zdroj: www.dobrarada.sk
image007.jpg
Cibule
 Potřete se po bodnutí včelou.
 Zbaví nože rzi.
Za trochu slz to určitě stojí! Obyčejná cibule je doslova malou lékárničkou, kterou vždycky najdete ve vlastní spíži.
Cibulový čaj nebo šťávu z nakrájené cibule zasypané cukrem či zalité medem oceníte obzvlášť teď - uleví při chřipce, nachlazení a kašli. S cibulí budeme sice trošku páchnout, ale budeme zdravější - a dokonce také štíhlejší!
Lepší než víno
"Panenka ve stovce sukní," jak cibuli překřtila lidová poezie, však pomáhá i při závažnějších chorobách. Desítky studií prokazují, že umí spolehlivě chránit nervový a kardiovaskulární systém - pro srdce je dokonce prospěšnější než červené víno, které se dosud tolik doporučovalo.
nižuje hladinu cholesterolu, zamezuje kornatění cév i vytváření sraženin a podporuje pružnost cévních stěn. Tím zároveň přispívá k udržení správného krevního tlaku. Napomáhá zdravému fungování hormonů a pomáhá bojovat proti mnoha typům nádorů. Není sice lékem proti rakovině sama o sobě, ale podporuje její léčbu a působí především jako prevence.
Tato zelenina dodá chuť při vaření každého slaného jídla, ale dá se jíst i samotná - v salátech, jako příloha k masu - a to jak syrová, tak vařená. A nejlepší je, že si spoustu svých úžasných vlastností uchová i po tepelném zpracování!
Na srdce
Účinné složky v cibuli brání vytváření usazenin v cévách a tím i jejich ucpávání. Snižují totiž hladinu cholesterolu a krevních tuků a zároveň zlepšují funkci buněčných membrán. Přispívají tak k prevenci proti infarktu a mrtvici. Zvyšuje hladinu „správného" druhu cholesterolu (HDL), který prospívá srdci.
Na kosti
Studie prokázaly, že cibule zvyšuje hustotu kostí, takže je obzvlášť prospěšná pro ženy po menopauze, které jsou náchylné k osteoporóze. Každodenní konzumace jim pomůže snížit riziko zlomenin. Prospívá také pojivovým tkáním, jako jsou šlachy, vazy a chrupavky.
Proti obezitě a cukrovce
Obsahuje také látky, především chrom, které ovlivňují hladinu krevního cukru, což z ní činí důležitý prostředek proti cukrovce a obezitě. Jistěže z ní nezhubnete, ale omezuje vstřebávání tuků a cukrů, což pomáhá.
Proti zánětům
Už malá porce dokáže snížit aktivitu makrofágů, které spouští širokou škálu zánětlivých procesů. Antioxidanty, obsažené v cibuli, poskytují protizánětlivé látky. Cibule obsahuje také velkou porci vitaminu C, který podporuje celkovou úroveň imunitního systému.
Proti rakovině
Stačí trocha, ale zato pravidelně, a máte spolehlivého spojence v prevenci proti mnoha druhům rakoviny, především střev, hrtanu a vaječníků. Způsobuje to silný antioxidant quercetin.
Pro další výhody
Jak zabránit slzení při krájení cibule: Žvýkej žvýkačku.
image003.jpg
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trápi vás chrípka či nachladnutie? Vyskúšajte zázračné cibuľové ponožky.

Dnes vám prinášame trik, ktorý vám zaručene pomôže, ak sa neviete zbaviť chrípky, nachladnutia, zahlienenia a podobne. A to nie je všetko. Postup, ktorý si opíšeme dodá vášmu telu energiu. A to už v priebehu jednej noci.
image004.jpg
CIBULE
Účinky: allicin snižuje riziko arteriosklerózy a trombózy a posiluje imunitní systém. Éterické oleje brzdí zánětlivé procesy a uvolňují hlen. Jen červené a žluté odrůdy obsahují sloučeniny, které snižují riziko vzniku nádorových onemocnění a mají protizánětlivé účinky. Švýcarští vědci zjistili, že je výbornou prevencí proti osteoporóze. Obsahuje hodně zinku potřebného na stavbu kostí, vitamíny B, C, A i E.
Množství: čím víc, tím lépe. Doporučuje se jíst syrová. Musí se jíst jen čerstvá, protože po rozkrájení se po 24 hodinách stává toxickou. Výzkumy doporučují sníst denně 60 g.
• Prostředek proti chřipce: cibuli nasekáme a uvaříme se třemi polévkovými lžícemi medu na sirup. Užívejte po lžičkách.
• Na všechny respirační infekce: připravte šťávu z nasekané syrové cibule, pokapejte ji medem a nechte stát přes noc. Užívejte každé 2 hodiny 1 kávovou lžičku.
• Opar rtu: léčíme tak, že na postižené místo přikládáme plátek syrové cibule.
• Rýma: předcházíme tak, že do nosu vkládáme tampóny namočené v cibulové šťávě.
• Bolesti krku: zmírní zábal z jemně nasekané cibule.
• Hnisající rány: potřeme obvaz kašičkou z cibule a přiložíme na postižené místo.
Cibule s mlékem pro bílé zuby
Zuby po jídle potřeme plátkem cibule, které jsme pokapali mlékem.
Cibule s medem na modřiny
Zbavit se co nejrychleji takové nežádoucí "upoutávky" pomůže např. obklad z cibule
a medu. Středně velkou cibuli nastrouhejte na jemném struhadle, přidejte jednu polévkovou lžíci medu, vzniklou směs naneste na kousek gázy a přiložte na postižené místo.
Nechte působit až 2 hodiny.
Cibulová šťáva na krvácení z nosu
Cibulovou šťávu rozmíchejte se silnou kořalkou, tím zastavíte krvácení z nosu.

Cibule na akné
Přikládejte si na pokožku kaši z čerstvě rozmačkaných cibulových plátků. Pomáhá zejména na rozškrábaných místech postižených akné.

Cibule na bolavé ucho
Když nás bolí ucho, je dobré cibuli nakrájet nadrobno, dáme na gázu a tu přiložíme na bolavé ucho, pak dáme šátek či čepici.

Cibule na kuří oka
Na kolečka nakrájenou cibuli naložíme na 24hod do octa. Potom přiložíme přes noc na kuří oko a zavážeme.

Cibule na nateklé prsty
Na nateklé prsty u rukou zkuste obklady ze syrové cibule.

Cibule na rýmu
Aby oteklá nosní sliznice splaskla, položte na noc vedle postele talířek se syrovou cibulí rozkrojenou napůl. Nos uvolní také cibulové pytlíčky: syrovou cibuli nadrobno rozkrájejte, dejte na bavlněný šátek, rozmačkejte, zavažte
a pověste do záhlaví postele.

Cibule proti krvácení z nosu
Nakrájejte oloupanou cibuli a vymačkejte ji lisem na česnek nebo v čisté utěrce. Zachycenou šťávu nasajte do nosu jako nosní kapky nebo ji jenom čichejte.
Krvácení za chvilku přestane.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one